Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Co FB robi z ludźmi...
Autor Wiadomość
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2011-02-08, 11:05    [Cytuj]

Jest więcej i jeżeli dobrze pójdzie to będzie jeszcze więcej... ale ciii ;-)
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2011-02-08, 13:45    [Cytuj]

Osobiście nie mam NK i FB - NK to zdecydowanie większe dno i tego typu usług nie potrzebuje, FB jest niby podobne ale jak będę miał kiedyś własny interes to pewnie będzie trzeba pozakładać tam konto (reklama, kontakt) tzn. nie w ramach stricte socjalno-towarzyskich a po prostu $$$

Rozumiem, że ktoś ma swoje powody by mieć lub i nie mieć czegoś takiego... osobiście nie używam tego typu rzeczy z takiej racji, że:
- nie mam zamiaru podawać swoich danych osobowych (nick w zupełności starcza)
- PRZEDE WSZYSTKIM dlatego, że nie chce kontaktu z beznadziejną rodzinką, kolegami ze starych szkół czy przymusowymi "znajomymi"; jestem bardzo wybredny co do znajomych, wolę pogadać/poznawać ludzi o konkretnych zainteresowaniach, hobby czy poglądach separując się w miarę skutecznie od debili, pokemonów, nudnych ludzi i wszystkiego niepożądanego.
- w ogóle nie interesują mnie słit focie, kto z kim chodzi, kto sobie był na wycieczce gdzieśtam i porobił zdjęcia by się pochwalić, dawanie sobie ocenek i komentarzy za wpisy/zdjęcia, pseudoartystyczne zdjęcia, zdjęcia dzieci i psa, beznadziejne akcje zbierające okejki czy tam członków, łańcuszki szczęścia czy stare jak świat "śmieszne obrazki", tandetne flashowe gierki, PLOTKI
- oglądać z bliska głupotę ludzi z którym przyszło mi obcować i zacząć tracisz te ostatnie okruchy "wiary w ludzkość"
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2011-02-08, 14:11    [Cytuj]

- Nie musisz podawać imienia i nazwiska - nie ma takiego obowiązku
- Ja dodaje do kontaktów tylko takie osoby z którymi chcę mieć kontakt. Ba nawet jak ktoś mnie denerwuje i w ciągu dnia wrzuca 20-30 linków to go usuwam (jeden z byłych krakowskich Wojów poleciał z mojej listy z tego powodu)
- Nie mam słit-foci, zdjęcie w sumie cztery, z tego trzy na prośbę znajomych ;P
- Nie gram w gierki - nie przepadam za tym

Przyznam, że na początku konto na FB założyłem by ściągać informację z kilku firm (dla mnie lepsze i wygodniejsze to niż mail). Następnie okazało się, że łatwiej jest mi wrzucić linka na FB niż wysłać do 20-30 osób na gg.
Mam kilku znajomych, z którymi widzę się raz do roku (czasem rzadziej) - siedzą w UK, RPA, USA i dzięki takiemu g**** jak FB nie tracę z nimi kontaktu.

Masz jednak rację - jak trafiłem na NK i zobaczyłem co tam moja kuzynka wrzucił to załamałem się... zdjęcia takie, że w tv muszą być po 22-giej i pasują do pomysłu Irmisa. Jednak jak wiadomo wszystko należy robić z głową i umiarem.

Jeżeli nie masz na to ochoty - ja nie zmuszam. Zastanawiam nie tylko dlaczego atakujecie tego typu projekt, a nie krytykujecie for internetowych czy list newsowych? Przecież tam tez podajesz maila, nicka, jest reklama... a zdjęcia możesz pooglądać w galerii ze zlotów.

Na koniec: nie jestem super fanem FB i bez niego nie mogę żyć. Po prostu mam narzędzie do ułatwienia mi życia. Tylko tyle. Równie dobrze jak kolorowanie składni przy pisaniu kodu, czy sprawdzanie błędów przy pisaniu tekstu.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Irmo, vallo, Natan
Spun


Spun
Posty: 124
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2011-02-08, 22:09    [Cytuj]

Niedługo wybuchnie wojna o FB :D
Nie wiem tylko o co tyle dyskusji... jest aplikacja z duża ilością możliwości do zastosowań towarzyskich lub biznesowych kto chce to korzysta kto nie chce to omija szerokim łukiem i tyle. Jak ktoś niema umiaru to mówi się trudno równie dobrze możemy przejść teraz na nałogowych palaczy lub alkoholików tylko po co? Zawsze znajda się osoby uzależnione ale na tej podstawie nie ma co oceniać całej społeczności.
Dla mnie jest to użyteczne narzędzie np. do zbierania informacji o nadchodzących imprezach w Krakowie lub akcjach typu ostatniej deportacji z offtopicu gdzie na FB zebrało się ponad 7000 osób, oczywiście można by było zebrać te 7000 osób dzwoniąc do nich ale czy to nie prostsze rozwiązanie? albo może cofnijmy się jeszcze bardziej i wysyłajmy listy, poczta polska na pewno się ucieszy.
Aktualnie jest moda na FB i wszystkie dzieciaki przenoszą się z NK na FB no ale to pewnie też z czasem minie :]

Podsumowując, FB jest bardzo użyteczny trzeba tylko znaleźć dla niego odpowiednie zastosowanie według własnych potrzeb i odpowiednio filtrować śmieci które się tam znajdują :D
_________________
LEEROOOOOOY JENKINNNSSSS!!!'

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://88.198.228.172/alb...1a4310_9756.jpg
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  GWN
     
Pjetr
pyromaniak z PMC


Krasnolud
Berserker
Olaf Wręcemocny
Wiek: 38
Posty: 93
Piwa: 1/28
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2011-02-09, 10:26    [Cytuj]

Też nie wiem o co tyle dyskusji. Z FB nie korzystam, jestem wystarczająco antyspołeczny i bez tego ;P
_________________
Louis Armstrong - "A Kiss to Build a Dream On"
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2011-02-09, 11:25    [Cytuj]

Jak to po co? Dla zabawy - na tym polega forum ;-)
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12